708 877 088

Konsultacje z wróżkami, jasnowidzami, przepowiednie
serwisu ezoterycznego AstroStar za 7,68 zł/min. połączenia

Jesteś u nas pierwszy raz? AstroStar to profesjonalny serwis ezoteryczbny

Proponujemy konsultacje z doświadczonymi wróżkami, jasnowidzami i astrologami. Koszt połączenia to jedyne 7.68 za min. konsultacji. Zadzwoń i ciesz się szczęściem! Zajrzyj do Astromagazynu, z którego dowiesz się jak zmienić swoje życie na lepsze.

Jak być szczęśliwym? Autor: ,

Jak poradzić sobie ze stresem?

Nie znam chyba żadnej osoby, która choć by raz nie przeżyła mocno stresującej sytuacji. Czy można uniknąć takich przeżyć? Okazuje się, że tak.

Krok pierwszy: zapomnieć przeszłość

Pewien mędrzec, na pytanie, co zrobić, aby być spokojnym człowiekiem, odpowiedział: „Trzeba przyjmować to, czego nie jesteś w stanie zmienić. Zmieniać to, co zmienić możesz. I najważniejsze, odróżniać jedno od drugiego”.

Często przeżywamy i roztrząsamy pewne sytuacje, które miały miejsce  w naszym życiu, a na które nie mamy już żadnego wpływu. Ciągłe wałkowanie tego, co miało miejsce, prowadzi do przebywania w permanentnym stresie. Pojawiają się bóle głowy, serce zaczyna gorzej pracować, zostaje nadszarpnięty żołądek i wątroba.

Zapominamy, że przeszłości nie da się zmienić. Natomiast można z wdzięcznością wyciągnąć odpowiednie wnioski i wyobrazić sobie jak zamykają się drzwi do przeszłości, za którymi zostają wszelkie nieprzyjemności. Takie podejście psychologiczne pozwala na odbudowanie zdrowia psychicznego i fizycznego.

Krok drugi: wybaczanie

Antystresowy model zachowania składa się z życzliwości w stosunku do siebie samego i innym ludziom. Poczucie winy może się kondensować przez lata i uwierać człowieka, powodując tym samym niebywały stres. Wybacz sobie. Każdy może popełniać błędy, ważne jest, aby wyciągnąć wnioski. Wybaczaj sobie i przyjmuj otaczający Cię świat bez osądów i rozdrażnienia. Nie noś w sobie urazy do własnego życia, pamiętaj, że są osoby, którzy mają o wiele gorsza sytuację. Postaraj się znaleźć w każdej sytuacji pozytywne momenty.

Krok trzeci: uświadomienie wagi tego, co się wydarza

Pamiętam klientkę, która ze łzami w oczach opowiadała o utracie pracy. Była w skrajnie stresującej sytuacji i była pewna, że dzień, w którym otrzymała wypowiedzenie z pracy, był najgorszym dniem w jej życiu. Minęło półtora roku, jej życie diametralnie się zmieniło. Klienta znalazła inną pracę, z której w stu procentach była zadowolona.

To samo jest z relacjami. Pragniemy zawojować czyjeś serce, a potem okazuje się, że męczymy się z tą osobą. Dlatego, jeśli wydarzyło się coś złego, na co już nie masz wpływu, przyjmij to i powiedz sobie: „Wszystko będzie dobrze!”.

Krok czwarty: skieruj swoje ciało na szczęśliwe życie

Nie należy zapominać o ćwiczeniach fizycznych. Drętwienie czy spazmy ciała – to emocje, które nie znalazły ujścia. Nawet 20-minutowa gimnastyka potrafi zdziałać cuda. Dobrze jest też korzystać z ozdrawiających i uspokajających właściwości wody: basen, sauna, morze, jeziora. Woda nie tylko neutralizuje stres, ale eliminuje zmęczenie. A teraz mała magiczna sztuczka. Kiedy jesteśmy szczęśliwi, uśmiechamy się. A jeśli coś jest nie tak, ale zmusimy się do uśmiechu, organizm zacznie automatycznie nastrajać się na ten uśmiech. Wstawaj codziennie z uśmiechem i pozytywnie nastrajaj się na nowy dzień. Podaruj światu miłość i pokaż, że otaczający Cię świat też może kochać Ciebie. Pozytywne nastawienie do świata wróci do Ciebie z miłą niespodzianką!

 

Potrzebujesz porady lub wsparcia? Chcesz zmienić swoje życie na lepsze?

Pomoże Ci doradca Astrostar! Poznaj odpowiedzi na wszelkie pytania, znajdź rozwiązanie każdego problemu. Zarezerwuj rozmowę już teraz.

Komentarze Facebook