708 877 088

Konsultacje z wróżkami, jasnowidzami, przepowiednie
serwisu ezoterycznego AstroStar za 7,68 zł/min. połączenia

Jesteś u nas pierwszy raz? AstroStar to profesjonalny serwis ezoteryczbny

Proponujemy konsultacje z doświadczonymi wróżkami, jasnowidzami i astrologami. Koszt połączenia to jedyne 7.68 za min. konsultacji. Zadzwoń i ciesz się szczęściem! Zajrzyj do Astromagazynu, z którego dowiesz się jak zmienić swoje życie na lepsze.

Jak być szczęśliwym? Autor: ,

Egoizm i poświęcenie – dwie strony tego samego medalu

Każdy zdrowy człowiek powinien posiadać swoje ego, swoje wewnętrzne „ja”. To część naszej osobowości, pomagająca się rozwijać, realizować, podejmować decyzję i rozwiązywać problemy.

 

Egoistą przywykliśmy nazywać osobę skupioną przede wszystkim na sobie i swoje interesy. Takie ego zazwyczaj wywołuje niechęć otoczenia i wpływa negatywnie na samego egoistę.

Poświęcenie staje po przeciwnej stronie barykady. Częściej właściwa kobietom, które swoje siły i czas są gotowe poświęcić innym. Tak jest w większości modelach rodzin, w których kobiety oddają wszystko dzieciom i mężowi, nie myśląc o swoich pragnieniach i potrzebach. W ten sposób kobiety przestają zauważać, że poświęcenie staje się ich sposobem funkcjonowania.

 

Skąd się biorą egoizm i poświęcenie? Zobaczmy to na przykładzie 30-letniej Ireny. W wieku 21 lat wyszła za mąż z miłości za młodego, bardzo interesującego Piotra.

Piotr był jedynakiem. Jego rodzice nie odmawiali mu niczego: kupowali jakie chciał zabawki, spełniali jego życzenia i zachcianki. Mama Piotra nie zmuszała syna do wykonywania jakichkolwiek domowych czynności, uważając, że to żona powinna dbać o dom, rodzinę.

Irena przeciwnie, urodzona i wychowywana w rodzinie wielodzietnej, przyzwyczaiła się do wspierania i troszczenia się o bliskich. Dlatego wszystkie sprawy domowe wzięła na siebie. Dopóki nie pojawiło się dziecko, wszystko szło gładko. Młoda żona sprawnie łączyła obowiązki zawodowe i domowe, nie zwracając zbytniej uwagi na to, że mąż nie bardzo kwapi się z pomocą.

Narodziny syna, oprócz wielkiej radości przyniosły też problemy. Irena przestała się wysypiać, a mężowi nawet do głowy nie przyszło, aby w czymś żonie pomóc. Rok później rodzina się powiększyła o kolejne dziecko. Młoda mama zajmowała się dziećmi i domem 24 godziny na dobę. W tym czasie mąż swój czas wolny spędzał z przyjaciółmi. Stopniowo pretensje i niezadowolenie żony do męża rosło. Odpowiedzią na niezadowolenie był slogan: „to babskie zajęcie”.

Z biegiem lat egoizm męża wzmagał na sile, a Irena zaczęła poważnie zastanawiać się nad swoim życiem. Zrozumiała bowiem, że dla męża poświęciła karierę, rzucając bardzo interesująca pracę. Jednak Piotr wcale nie doceniał poświęcenia żony, przyjmując je jak coś, co mu się najzwyczajniej w świecie należy. W pewnym momencie cierpliwość Ireny pękła jak bańka mydlana. Rozstanie po dziesięciu latach wspólnego życia było konieczne.

Z egoistą pod jednym dachem…

Egoizm często niszczy miłość. A zmienić egoistę nie jest łatwo, życie z nim pod jednym dachem również jest skomplikowane. Kobieta, która potrafi i chce dawać, powinna uświadomić sobie swoje poświęcenie. Często bowiem sama prowokuje męski egoizm, starając się „być lepszą” i spełniać wszystkie zachcianki partnera, nie dając mu możliwości zatroszczyć się o nie samemu. Praktyka pokazuje, że poświęcenie prowadzi do rozczarowań i nawracającej depresji.

Zdrowy egoizm – to coś pomiędzy egoizmem i poświęceniem. Posiadając własne sprawy, uwzględniając przy tym interesy innych, podejmując właściwe decyzje, należy mądrze budować system priorytetów.

Jak przestać się poświęcać?

Jeśli uważasz, że poświęcenie to Twoje drugie imię, zacznij od akceptacji siebie. Musisz siebie pokochać. To pierwszy krok na nowej drodze. Wypowiedz na głos słowa miłości, skierowane do siebie samej, wyobraź, jak złotym potokiem rozprzestrzeniają się po Twoim ciele.

Zacznij robić coś tylko dla siebie. Poświęcenie zazwyczaj towarzyszy takim myślom: „Nie mam na to czasu”, „Muszę do sklepu (po dzieci, posprzątać itd.)”, „Muszę odwiedzić rodzinę, choć wcale mi się nie chce”. Jeśli znajdujesz podobne wymówki, zastanów się, czy życie nie nabierze barw, jeśli zmienisz odrobinę tok myślenia i spróbujesz być mądrym egoistą.

Ważnym krokiem może się okazać przeniesienie części odpowiedzialności na swoje otoczenie. Nie jest to łatwe, ale warto spróbować nauczyć się brać. Jeśli mąż przyzwyczaił się do tego, że ma wszystko gotowe, zacznij delikatnie uczyć go pomagać. Najważniejsze, ominąć kłótnie i awantury. Kobieca szyja powinna delikatnie obracać głowę mężczyzny w odpowiednim kierunku.
Dzieci również powinny mieć swoje obowiązki. Częstym błędem matek jest wyręczanie swoich pociech ze wszystkich czynności. Do czego to prowadzi? Do wychowania kolejnego pokolenia egoistów. Poświęcenie nie pozwala robić nic dla siebie. Znalezienie czasu na to, by zatroszczyć się o swoje zdrowie i urodę to ważny krok. Nadszedł czas zmienić swoje życie. Bądź mądrym egoistą!

Potrzebujesz porady lub wsparcia? Chcesz zmienić swoje życie na lepsze?

Pomoże Ci doradca Astrostar! Poznaj odpowiedzi na wszelkie pytania, znajdź rozwiązanie każdego problemu. Zarezerwuj rozmowę już teraz.

Komentarze Facebook