708 877 088

Konsultacje z wróżkami, jasnowidzami, przepowiednie
serwisu ezoterycznego AstroStar za 7,68 zł/min. połączenia

Jesteś u nas pierwszy raz? AstroStar to profesjonalny serwis ezoteryczbny

Proponujemy konsultacje z doświadczonymi wróżkami, jasnowidzami i astrologami. Koszt połączenia to jedyne 7.68 za min. konsultacji. Zadzwoń i ciesz się szczęściem! Zajrzyj do Astromagazynu, z którego dowiesz się jak zmienić swoje życie na lepsze.

Magiczny świat Autor: ,

Sen – Twój mały świat

 

Jest spokojny, głęboki, rozluźniający. Co to? Oczywiście – sen. Co robić, jeśli dręczy Cię bezsenność? Jak z nią walczyć i czym może grozić? Poznaj odpowiedź.

Odpowiedz na trzy krótkie pytania:

1. Czy nie możesz zasnąć w ciągu 10 minut?

2. Śpisz w nocy poniżej 7 godzin?

3. Budzisz się w środku nocy?

Jeśli na co najmniej dwa pytania odpowiedziałeś twierdząco, masz bezsenność.

O tym, jak ważny jest sen w naszym życiu wiadomo nie od dziś. W Chinach istnieje nawet metod leczenia niektórych schorzeń za pomocą snu. Co jednak może się wydarzyć, jeśli człowiekowi nie pozwolić zasnąć przez kilkadziesiąt godzin? Taka osoba nie tylko będzie się źle czuć, ale zacznie cierpieć cały organizm, również psychika. W starożytności zakaz snu był używany jako jedna z najcięższych tortur. Ofiara nie tylko cierpiała, ale w stanie półprzytomności nieświadomie mówiła wszystko, o co ja tylko zapytano.

Numerolodzy i bioenergoterapeuci doszli do wniosku, że kobiety powinny spać nieparzystą ilość godzi na dobę (7 albo 9), natomiast mężczyźni – 8. Sen jest sanatorium dla duszy i ciała. Podczas snu mózg przeprowadza diagnozę wewnętrznego systemu organizmu i naprawia to, co należy naprawić. Poza tym nasze czakry (centra energetyczne) właśnie podczas snu otrzymują z kosmosu ładunek energetyczny. Jeśli nie dośpisz, traci na tym cały twój organizm.

Ci robić, jeśli nie możesz zasnąć? Odrzuć kołdrę i poleż tak, póki nie poczujesz chłodu. Wytrzymaj ile możesz, po czym opatul się kołdrą: od razu zostaniesz owładnięty ciepłem, a cała pościel i łóżko wyda Ci się przytulnym, miłym miejscem, nawet nie zauważysz jak momentalnie zaśniesz. Dobrze się sprawdza też stary sposób: jeśli nie możesz zasnąć – odwróć poduszkę na druga stronę.

Kanadyjscy naukowcy twierdza, że zmniejszenie snu o 2 godziny może wpływać na otyłość. Im mniej czasu spędzamy w objęciach Morfeusza, tym więcej go zostaje na jedzenie. Osoby, które późno chodzą spać, jedząc o godzinie 19-20 przed północą czują głód i biegną do lodówki.

Czasem jesteśmy zbyt pobudzeni wydarzeniami, jakie miały miejsce w ciągu dnia, mózg jest przesycony myślami, wspomnieniami, analizowaniem. Wszystko to przeszkadza w spokojny zaśnięciu i prowadzi do bezsenności. Spróbuj nadać mózgu odpowiedni rytm, tak jak to zwykli robić hinduscy jogini. Przyłóż palec wskazujący do skroni, w miejsce, gdzie znajduje się górny wierzchołek małżowiny usznej. Powinieneś palcem natrafić na pulsującą żyłę. Czując miarowe uderzenia, zacznij odliczanie w rytmie bicia Twojego serca.

Jeśli cierpisz na stałą bezsenność, warto sprawdzić poziom hormonów we krwi – ich niedobór może towarzyszyć stresowi, przemęczeniu, dysfunkcji pewnych organów wewnętrznych. Jeżeli nie jesteś w stanie zasnąć, wstań z łóżka. Przejdź się przez pokój i połóż się na nowo, z nową energią. Staraj się wykorzystywać łóżko wyłącznie do spania. Wszystkie pozostałe czynności: jedzenie, praca, oglądanie telewizji – powinieneś wykonywać poza łóżkiem.

Prowadzisz samochód? Specjaliści, zajmujący się psychologią i energetyką snu, ostrzegają: kierowca, któremu brakuje pełnowartościowego odpoczynku, potrzebuje 5-10 razy więcej czasu na adekwatną reakcję na drodze. Brak snu wpływa też niekorzystnie na wykonywana przez nas pracę. Osoba niewyspana ma trudności z doborem słów, z podejmowaniem decyzji, reagować na zaistniałą sytuację. W takim wypadku warto położyć się choć na 15 minut. Aby szybko zasnąć wypróbuj taki sposób: bardzo intensywnie wpatruj się w błyszczący przedmiot: zegarek, długopis, metalową kulkę itd. – dopóki oczy nie zaczną się same zamykać. Piętnastu minut wystarczy, aby Twoje czakry zostały podładowane energią, co pozwoli Ci płynnie wejść w wir wydarzeń i działać racjonalnie.

 

Potrzebujesz porady lub wsparcia? Chcesz zmienić swoje życie na lepsze?

Pomoże Ci doradca Astrostar! Poznaj odpowiedzi na wszelkie pytania, znajdź rozwiązanie każdego problemu. Zarezerwuj rozmowę już teraz.

Komentarze Facebook