708 877 088

Konsultacje z wróżkami, jasnowidzami, przepowiednie
serwisu ezoterycznego AstroStar za 7,68 zł/min. połączenia

Jesteś u nas pierwszy raz? AstroStar to profesjonalny serwis ezoteryczbny

Proponujemy konsultacje z doświadczonymi wróżkami, jasnowidzami i astrologami. Koszt połączenia to jedyne 7.68 za min. konsultacji. Zadzwoń i ciesz się szczęściem! Zajrzyj do Astromagazynu, z którego dowiesz się jak zmienić swoje życie na lepsze.

Kariera i biznes Autor: ,

Czas na zmianę pracy

W pracy spędzamy 40 godzin tygodniowo przez 11-12 miesięcy w ciągu roku, dlatego powiedzenie: „praca Twoim drugim domem” jest jak najbardziej na miejscu.

Dobrze, kiedy lubimy swoją pracę i dzień w dzień idziemy do niej z wielką chęcią i wyczekiwaniem. Niestety, tak jest daleko nie ze wszystkimi. Dla większości z nas praca – to katorga, w której światełkiem w tunelu są wyłącznie weekendy. W takiej sytuacji z każdym dniem wzrasta nasze niezadowolenie z wykonywanej pracy i wreszcie nadchodzi taki dzień, kiedy mówimy sobie: „Dość!” Niestety zmiana pracy jest bardzo odpowiedzialnym krokiem, dlatego powody, dla których zdecydujemy się na ten krok powinny być naprawdę poważne.

Niskie wynagrodzenie

Najczęściej to właśnie ten argument jest ostatnią kroplą, która decyduje o naszej decyzji, jednak zawsze należy realnie i trzeźwo spojrzeć na sytuację:

1. Jeżeli Twoja pensja była w porządku, ale nagle ją zmniejszyli, wówczas faktycznie należy się zastanowić nad zmianą pracy.

2. Jeżeli nie masz zbyt wysokiego wynagrodzenia, która ledwo starcza na przeżycie i nie widzisz żadnych perspektyw – czas na zmianę pracy.

3. Jeżeli masz poczucie, że nawet dobrego wynagrodzenia nie starcza, ale jesteś gotów pracować więcej, weź chwilę odpoczynku i nabierz siły do wytężonej pracy.

4. Jeżeli wynagrodzenie Cię nie satysfakcjonuje, ale zdajesz sobie sprawę, że jest adekwatne do Twojego doświadczenia i wiedzy, nie spiesz się zwalniać z pracy, lepiej zajmij się poszerzaniem wiedzy i oswojeniem zawodu.

5. Jeżeli otrzymałeś ciekawą propozycję pracy, nie spiesz się rzucać wszystko, przemyśl jak możesz się zabezpieczyć, aby nie pozostać z niczym w przypadku, kiedy coś nie wyjdzie.

Syndrom wypalenia emocjonalnego

Czasami dopada nas świadomość „wypalenia” zawodowego. Ten stan może się pogorszyć, jeżeli nie masz żadnej odskoczni, wówczas zdaniem psychologów relacji oraz psychologii społecznej, nie należy odkładać myśli o zmianie pracy. To dość poważny syndrom. Negatywne przeżycia, związane z wykonywaną pracą, nie znajdujące ujścia, gromadzą się, często przechodząc w depresję i chroniczne zmęczenie. Zdrowie zawsze powinno być na pierwszym miejscu, dlatego zadbaj o siebie i poszukaj innego zajęcia.

Brak możliwości rozwoju

Jeśli masz świadomość, że jesteś w sytuacji, kiedy „wyżej sufitu się nie podskoczy”, nie spiesz się chować ambicji i odmawiać sobie perspektyw. Utalentowany, ambitny, przepełniony sukcesami specjalista powinien dalej iść na przód i się rozwijać. Szukaj nowego zajęcia, które da Ci taką możliwość, otwórz swój potencjał twórczy, wzmocnij bioenergetykę.

Nie odpowiadają współpracownicy

Warto się zastanowić nad zmianą pracy jeżeli ciężko jest Ci się dogadać z kolegami. Nieustające konflikty, niedopowiedzenia, stres nie tylko psuja atmosferę, ale bardzo źle wpływają na jakość twojej pracy, a to grozi spięciem z przełożonymi. Pozbądź się niepotrzebnego stresu – w nowej pracy wszystko może się ułożyć zupełnie inaczej.

Nieodpowiednie godziny pracy

Czasem bywa tak, że oprócz własnych obowiązków, wykonujesz prace dodatkowe, które zmuszają Cię do nadgodzin lub pracy w domu po godzinach. Jeśli zdarza się to sporadycznie, można przymknąć na to oko i dla dobra firmy poświęcić nieco swojego wolnego czasu, jednak gdy staje się to nagminne, możesz popaść w błędne koło i kołowrotek niekończących się obowiązków zawodowych. W takiej sytuacji lepiej poszukać innej pracy.

Złe stosunki z przełożonym

Taka sytuacja jest niewątpliwie jedną z najgorszych, jakie mogą się przydarzyć w pracy. Sytuacja wiecznie stresująca, zachęcająca jak najbardziej do zmiany pracy, bo szef raczej swoich nawyków i zdania nie zmieni. Dlatego to Ty musisz zmienić przełożonego na takiego, który doceni Twoje umiejętności i będzie Cię traktować jak wartościowego współpracownika.

Utrata zainteresowania do wykonywanych obowiązków

Czasami bywa i tak – praca przestaje przynosić nam radość i satysfakcję, zmienia się wyłącznie w źródło dochodu. Codzienna rutyna ma to do siebie, że strasznie męczy i zniechęca. To sygnał, którego niewolno ignorować.

Jeżeli chociaż jeden z wyżej wymienionych problemów dotyczy Ciebie, faktycznie możesz śmiało zastanawiać się nad zmianą pracy. Nie oszukuj ani siebie, ani innych, powtarzając wciąż: „jakoś wytrzymam”. Pomyśl, w nowej pracy będziesz mógł się realizować. Nie bój się zmian, jeśli mogą one zmienić Twoje życie na lepsze!

Przeczytaj coś innego

  • Horoskop na 25 września 2013
    W dzisiejszym dniu możesz liczyć na duże zyski. Musisz uważać, żeby potem nie wydać wszystkiego w bardzo szybkim tempie. Daj sobie krótki czas na przemyślenie każdej sprawy a d...
  • Horoskop miłosny tygodniowy od 2 do 8 grudnia 2013
    Mimo pierwszych opadów śniegu żar w naszych sercach nie przygaśnie ani na moment. Będziemy otwarci na potrzeby drugiej osoby, a nasza empatia znacznie się rozwinie - dzięki temu ...
  • Horoskop na 19 grudnia 2013
    Kołowrotek myśli, zdarzeń, niespodziewanych sytuacji. Jeżeli masz rozpisany dzień co do godziny, nie zdziw się, jeśli te plany zostaną wywrócone do góry nogami. Nie ma się czym...

Potrzebujesz porady lub wsparcia? Chcesz zmienić swoje życie na lepsze?

Pomoże Ci doradca Astrostar! Poznaj odpowiedzi na wszelkie pytania, znajdź rozwiązanie każdego problemu. Zarezerwuj rozmowę już teraz.

Komentarze Facebook